math
2nd Grade - Problems

Mathematical problems

Good answers : 0 / 0

math problem math problem math problem math problem math problem math problem math problem math problem math problem math problem
problemproblemproblemproblemproblemproblemproblemproblemproblemproblem




Problem 7
On a beach, 276 people bought accessories which are worth 2 dollars and 394 people bought ice creams, worth 3 dollars. How much did the shop-keeper earn during the day?



You have never answered to this problem.